وبلاگ

چگونه از کیف‌های چرمی نگهداری کنیم تا بیشتر عمر کنند؟

سال‌هاست که در صنعت مد جهان کیف‌های چرمی بین خانم‌ها و آقایان جزو محبوب‌ترین اکسسوری‌ها به حساب می‌آیند. اما گرد و غبار، لکه‌ها و خراش‌های ایجاد شده روی سطح کیف ممکن است باعث شوند کیف‌های چرمی‌تان کهنه به نظر برسند و جلوه‌ی زیبای خودشان را از دست بدهند. در این مقاله قصد داریم انواع روش‌های تمیز کردن کیف‌های چرمی و از بین بردن لکه‌ها و ترمیم خراش‌های روی این کیف‌ها را با یکدیگر مرور کنیم و سپس به ارائه‌ی چند نکته در خصوص نگه‌داری این کیف‌ها بپردازیم.

 1. پاکسازی کیف‌های چرمی

نگهداری از کیف چرم

برای چرم میتوانید یک محلول پاک کننده خانگی بسازید.

یک پیمانه آب ولرم (حدوداً250 سی سی)

یک قاشق مربا خوری شامپوبچه

تا 3 قطره سرکه سفید

اسفنج نرم را به کف محلول ساخته شده آغشته نمائید سپس آن را آبگیری کنید.

کف جذب شده را بر روی لباس فشار دهید و سپس دستی ملایم بر روی آن بکشید. سپس با پارچه ای نرم رطوبت ایجاد شده را جذب کنید و سطح محصول را خشک نمائید. در آخر، محصول خود را در مجاورت دمای هوای 25 تا 35 درجه قرار دهید.

2. چگونگی پاک کردن لکه ها

نگهداری از کیف چرم

  1. چرک و چربی های ایجاد شده روی کیف را می توان با همان محلول تهیه شده (آب، شامپوبچه، سرکه) بااستفاده از یک پارچه نرم نمدار پاک کرد.
  2. برای پاک کردن لکه هایی که با پارچه نمدار تمیز نمی شوند، می توان از یک مداد پاک کن استفاده کرد.
  3. برای پاک کردن لکه های چربی ابتدا چربی رابا یک تکه پارچه خشک تمیز کرده و بعد محل آن را پارچه نمدار بکشید. در صورت نیاز می توانید از دستمال آغشته به محلول تمیز کننده ای که ذکر شد هم استفاده کنید.
  4. برای پاک کردن لکه های قارچ ویا کپک می توانید از پارچه آغشته شده به همان محلول استفاده کنید.
  5. برای پاک کردن لکه های پروتئینی (خون و اوره) فقط از پارچه آغشته به (محلول سرکه، آب و شامپو بچه) استفاده کنید و محل پاک شده را پس از خشک کردن با پارچه نرم، دور از نور آفتاب و حرارت به صورت طبیعی خشک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *